Tolga Rangavis

(Yelken Eğitmeni)

1990’da İYK Yelken Okulu’nda yelkene başlayan Tolga Rangavis, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü Yelken Branşı mezunudur. 

1993’ten itibaren Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonaları ile Akdeniz Oyunları’nda millî başarılara imza atan Rangavis, 1997’de de 470 sınıfında Türkiye şampiyonu oldu. 

Alman Yelken Federasyonu baş antrenörü Dr. Malte Philipp’den eğitimler aldı ve 2000-2008 arasında Olimpik Millî Takımımızın antrenörlüğünü yaptı. 2008 Pekin Olimpiyatları’nda da bu takımın başındaydı. 

İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü yüksek lisans derecesine sahip Tolga Rangavis, 2008-2010 arasında İYK Yelken Okulu direktörlüğü de yaptı. 

Tüm bu deneyimlerini hayallerini gerçekleştirmek için bir araya getirdi ve 2011′de kendisiyle aynı tutkuyu paylaşan eğitmenlerle birlikte Ana Yelken’i kurdu. 

2013 yılında Sydney, Avustralya’da yapılan Uluslararası Kampçılık Kongresi öncesinde “ICDC-International Camp Director Course” kursunu başarıyla tamamlayarak “Uluslararası Kamp Direktörü” unvanını aldı.