İlker Pazarbaşı

(Beslenme Uzmanı)

2010’da Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan İlker Pazarbaşı, yüksek lisans eğitimini 2015’te yine Hacettepe Üniversitesi’nde Beslenme Bilimleri Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır.

2012-2016 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde araştırma görevlisi, 2016-2018 yılları arasında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan İlker Pazarbaşı, çeşitli ulusal/uluslararası kongrelere, seminerlere ve kurslara katılmıştır. 

2012 ve 2014 yıllarında Avrupa’da The British Association for Applied Nutrition and Nutrition and Nutritional Therapy (BANT) tarafından 280 CPD (Continuing Personel Development ) kredisi olarakan tanımlanan klinik PsikoNöroİmmunoloji eğitimini alarak PsikoNöroİmmunoloji unvanını almıştır.

Fonksiyonel Beslenme Akademisi kurucu diyetisyenidir. Aynı zamanda ülkemizde ilk defa fonksiyonel tıp diyetisyenliği eğitimini başlatan Fonksiyonel Tıp Platformu’nda eğitmen olan Pazarbaşı kronik hastalıklarda bireysel beslenme danışmanlığı yapmakta ve beslenme eğitimleri vermektedir.