Bingül Kemiksiz Uzel

(Psikolog, Spor Eğitmeni)

İlk ve orta öğrenimini Tekirdağ’da tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2010 yılında yüksek onur derecesi ve Turhan Oğuzkan özel ödülüyle mezun oldu.

Stockholm Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde bir dönem okuyan Uzel, Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi tezli yüksek lisans eğitimini 2012 yılında tamamladı. Mesleki gelişim sürecinde, 450 saatlik MEB onaylı Aile ve Çift Terapisi Eğitimi, Kriz Müdahale Becerileri Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini aldı.

2015 yılından bu yana Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde Uzman Psikolojik Danışman olarak görev yapmakta ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Davranış Nörobilimi Doktora Programında tez aşamasındadır.

2001 yılında başladığı yelken sporunda Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarında yarışan Uzel, 2003 Türkiye Yelken Vakfı Laser Trofesi’nde “Kadınlar” kategorisinde birinci oldu.

2007 yılında yelken hakemi oldu, 2012 yılından bu yana Milli Hakem olarak bölgesel ve ulusal yarışlarda görev aldı. 2006 yılında başladığı Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’ndeki yaz dönemleri alt yapı eğitmenliğine pedagojik açıdan destek vermekte, yarışlara hazırlanan sporcuların mental antrenmanlarını takip etmektedir.